אתר מידע לחולים: מחלות לב - הפרעות בקצב הלב, בעריכת פרופ' תרצה פוקס
מחלות לב
ייעוץ רפואי
אקטואליה
חדש באתר

צינטור וירטואלי

"חבר קופת חולים" - שיר סטירי מאת פרופ' דוד מוסקונה

פורומים חדשים

פורום 1:

שאלות ותשובות עם פרופ' פוקס

פורום 2:

פורום חופשי להחלפת רשמים ודעות על מחלות לב, קוצבים, אבלציה והפרעות קצב לב

 

לפרטים נוספים אודות הפורומים...

כדאי לדעת
מה זה אלקטרופיזיולוג?

 

 

אודות האתר

עם חזרתי מארה"ב למדינת ישראל, נוכחתי כי לרוב המטופלים המגיעים למשרדי, חסר ידע בסיסי בכל הקשור למחלות לב ובפרט באלקטרופיזיולוגיה (הפרעות קצב לב). ראיתי כיצד חוסר ידע זה גרם לעתים קרובות מדי למטופלים לעשות החלטות מוטעות, וחיפשתי דרך לנסות ולתקן דבר זה. אני מאמינה שבסופו של דבר, האחריות לבריאותו של החולה היא בידיו ובידי משפחתו. על כן, ככל שיהיה בידי החולה והמשפחה יותר ידע, כך יוכלו להגיע להחלטות נבונות יותר באשר לצורת הטיפול בו.

אתר זה הושק לראשונה במהלך שנת 2002. תחילה היה זה אתר צנוע וקטן. עם הזמן קיבלתי יותר ויותר תגובות מצד מטופלים שלי, ובמקביל בקשות לחומר וידע נוסף. במהלך שנת 2005 נוכחתי, כי האתר גדל לרמה שהתקשיתי לעדכן את האתר במתכונתו המקורית, ועל כן החלטתי לבנות את האתר מחדש. האתר המחודש עוצב על ידי איש התכנה והמעצב רן גלבוע . חובה נעימה היא לי להודות לו על עבודתו המצויינת והמסורה. כן הוספתי פרקים ונושאים חדשים לאתר. עם הזמן, בכוונתי להמשיך ולבנות את האתר. נשתדל במידת האפשר גם להענות לבקשות הציבור לנושאים חדשים.

האתר מיועד בראש ובראשונה לציבור המטופלים. האתר נכתב בכוונה בעברית ברורה ופשוטה ככל האפשר. בכתיבת האתר, השתדלנו להמנע ככל האפשר משימוש במונחים רפואיים מסובכים. השתדלנו למסור את האינפורמציה הרפואית כפי שהיא, לתאר את מחלות הלב על סוגיהם השונים, את האופציות הטיפוליות השונות, וכן גם לפרט את הסכנות הכרוכות בטיפולים.

להפתעתי (ולשמחתי) התברר לי כי לא רק ציבור המטופלים מוצא עניין באתר, אלא קשת מתענינים רחבה בהרבה. אני מוצאת כי תלמידי תיכון רבים נעזרים בתכנים של אתר זה לצורך הגשת פרוייקטים בנושא לב לבית ספרם. פרמדיקים, מתנדבי ארגון "הצלה", צוותי הצלה של מגן דוד אדום וצוותי הצלה חרום אחרים נעזרים באתר על מנת לשפר את הבנתם למקרים ותופעות בהם הם נתקלים בשטח. אחיות בתי החולים נגשות אלי פעמים רבות על מנת לשאול, להבהיר ולחדד נקודה זו או אחרת שקראו באתר. כן נוכחתי שאפילו רופאים (אשר לא עוסקים בשטח זה ביום-יום) מוצאים עניין בסיכום הקצר והפשוט של החומר באתר זה על מנת להזכר בחומר שלמדו בעבר. (לצורך זה, באתר המחודש כתבתי מפעם לפעם פרטים מעמיקים יותר המיועדים לעמיתי הרופאים).

לסיום, אני רוצה להודות לפונים הרבים אשר יצרו עמנו קשר על מנת לתת את הערותיהם והצעותיהם. אני מודה לעמיתי למקצוע, לציבור הרופאים, האחיות, והטכנאים, הן אלה אשר עמם אני עובדת ביום-יום והן עמיתים מבתי חולים אחרים אשר עודדו אותי להמשיך לפתח אתר חשוב זה. אני תקווה שציבור הגולשים ימשיך למצוא עניין באתר זה, ושימשיך להיות לתועלת לציבור המטופלים השוחרים למידע נוסף באשר למחלתם ולאפשרויות הטיפוליות. כמו תמיד, אני שמחה לקבל תגובות גולשים ומקווה שביחד נוכל להמשיך ולפתח אתר זה.

פרופ' תרצה פוקס

חזרה לראש הדף

ייעוץ רפואי אישי
בי"ח אסף הרופא:
(08) 977-9730
מרפאה פרטית:
(03) 616-4042
איור רפואי - הלב איור רפואי - הלב